Σαουδική Αραβία-Παναμάς 1-1: Ισοπαλία υπό το βλέμμα της Αργεντινής

Η Σαουδική Αραβία αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με αντίπαλο τον Παναμά σε φιλικό παιχνίδι ενόψει Μουντιάλ 2022, υπό το βλέμμα του προπονητικού επιτελείου της Αργεντινής.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Σαουδικής Αραβίας με αντίπαλο τον Παναμά στο Άμπου Ντάμπι. Τα δύο συγκροτήματα αναδείχτηκαν ισόπαλα 1-1 σε φιλικό παιχνίδι, λίγο πριν οι Σαουδάραβες ξεκινήσουν τις υποχρεώσεις τους στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου στα γήπεδα του Κατάρ.

Ο Παναμάς άνοιξε το σκορ μόλις στο όγδοο λεπτό της συνάντησης με το τέρμα που σημείωσε ο Ισμάελ Ντίαζ, ωστόσο η Σαουδική Αραβία απάντησε στο 37’ με τον Χάιθαμ Ασίρι. Στα εναπομείναντα λεπτά της συνάντησης παρά τις επιθετικές προσπάθειες των δύο ομάδων το σκορ δεν άλλαξε και το 1-1 παρέμεινε ανέπαφο ως το φινάλε.

Την αναμέτρηση παρακολούθησε και το προπονητική επιτελείο της Αργεντινής, αφού το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας βρίσκεται στον ίδιο όμιλο (3ο) του Παγκοσμίου Κυπέλλου με τη Σαουδική Αραβία, το Μεξικό και την Πολωνία.