Ολυμπιακός: Έπαιξαν οι δύο Χουάνγκ στο 2-2 της Ν. Κορέας με την Κόστα Ρίκα

Ισόπαλες με σκορ 2-2 ήρθαν η Νότια Κορέα των Ιν Μπομ και Ουί Τζο Χαούνγκ με την Κόστα Ρίκα σε φιλική αναμέτρηση, που έγινε στην πόλη Γκόγιανγκ

Γκολ και εντυπώσεις μοιράστηκαν Νότια Κορέα και Κόστα Ρίκα στο πλαίσιο της μεταξύ τους φιλικής αναμέτρησης (2-2), με τους δύο Χουάνγκ του Ολυμπιακού να αγωνίζονται κανονικά.

Η Ν. Κορέα προηγήθηκε στο 28' με γκολ του Χι Τσαν Χουάνγκ μετά από ασίστ του Γιουν, για να δεχτεί την ισοφάριση στο 41' με γκολ του Μπενέτ μετά από ασίστ του Τόρες.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κόστα Ρίκα πήρε προβάδισμα στο 64' με το δεύτερο γκολ του Μπενέτ, όμως η Ν. Κορέα ισοφάρισε στο 86' με τον Σον, με το 2-2 να είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ο Ιν Μπομ Χουανγκ του Ολυμπιακού αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο, ενώ ο έτερος Χουάνγκ των «ερυθρολεύκων», Ουί Τζο, ξεκίνησε επίσης βασικός, αλλά αντικαταστάθηκε στο 78'.