Προκριματικά Copa Africa: Αίγυπτος – Γουινέα 1-0: Νίκη στο παρά τρία, βασικός ο Αγκιμπού Καμαρά

Η Αίγυπτος με γκολ του Μουσταφά Μοχάμεντ επικράτησε 1-0 της Γουινέας για τα προκριματικά του Copa Africa. Βασικός ο Αγκιμπού Καμαρά, στον πάγκο ο Κανέ.

Με γκολ του Μουσταφά Μοχάμεντ (ήρθε από τον πάγκο στο β’ ημίχρονο) στο 87ο λεπτό, η Αίγυπτος επικράτησε στο Κάιρο 1-0 της Γουινέας που είχε στο βασικό της σχήμα, τον άσο του Ολυμπιακού, Αγκιμπού Καμαρά (έγινε αλλαγή στις καθυστερήσεις). Στον πάγκο έμεινε ο έτερος παίκτης της ομάδας του Πειραιά, Κανέ.

Το Μαλάουι επικράτησε 2-1 της Αιθιοπίας σε έναν αγώνα όπου και τα τρία τέρματα σημειώθηκαν με πέναλτι!

Μαδαγασκάρη και Αγκόλα μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις (1-1) ενώ η Γκάνα δεν κέρδισε (1-1) το εκτός έδρας ματς κόντρα στην Κεντροαφρικανική Δημοκρατία.

Στο 0-0 έμεινε η Τυνησία στον εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο την Μποτσουάνα.