Nations League: Στο δεύτερο ημίχρονο «καθάρισε» η Μάλτα στο Σαν Μαρίνο (2-0)!

Με δύο τέρματα σε διάστημα 16 λεπτών στο δεύτερο μέρος η Μάλτα νίκησε το Σαν Μαρίνο με 2-0 στο ξεκίνημα των υποχρεώσεων των δύο ομάδων στον 2ο όμιλο της 4ης Κατηγορίας του Nations League

Νικηφόρα ήταν η έναρξη των υποχρεώσεων της Μάλτας στο 2ο όμιλο της 4ης Κατηγορίας του Nations League.

To αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του νησιωτικού κράτους της Μεσογείου επιβλήθηκε του Σαν Μαρίνο, εκτός έδρας, με 2-0 σκοράροντας και τα δύο τέραματα του στο δεύτερο 45λεπτο.

Το σκορ άνοιξε για τους νικητές στο 59ο λεπτό ο Μπουσουτίλ από μεταβίβαση του Γκιλομιέ, με τον δημιουργό του 1-0 να χρήζεται σκόρερ στο 75' μετά από πάσα του Κορμπαλάν.

Ήταν η πρώτη νίκη των Μαλτέζων σε αγώνα πλην φιλικών μετά την 1η Σεπτέμβρη του 2021, όταν είχαν επιβληθεί (εντός έδρας) της Κύπρου (3-0) για προκριματικά του Μουντιάλ.

Αντίθετα το Σαν Μαρίνο έχασε για 17ο διαδοχικό αγώνα του ανεξαρτήτως αν είναι επίσημος ή φιλικός...