Η Αγγλία 5-0 την Αλβανία στο πρώτο ημίχρονο (vids)

Φοβερό πρώτο ημίχρονο από την Αγγλία που σκόραρε πέντε φορές κατά της Αλβανίας και έκανε ένα ιστορικό ρεκόρ.

Τρομακτική εμφάνιση πραγματοποίησε η Αγγλία στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της με την Αλβανία. Η ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το σκορ 5-0 υπέρ της.

Ο Μαγκουάιρ στο 9' άνοιξε το σκορ και στο 18' ο Κέιν έκανε το 2-0, ενώ στο 28' ο Χέντερσον ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Ο Κέιν πέτυχε ακόμα δύο γκολ στο 33' και στο 45+1 για να διαμορφώσει αυτό το 5-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Η Αγγλία έφτασε έτσι τα 42 γκολ μέσα στο 2021 που σημαίνει πως είναι τα περισσότερα που έχει πετύχει μέσα σε ένα ημερολογιακό έτος. Η επόμενη κορυφαία επίδοση της είχε σημειωθεί το 1908 όταν είχε σκοράρει 39 φορές.