Τραυματίστηκε ο Άοσμαν με την Εθνική Συρίας, αγωνία στον Ιωνικό...

Ο Αίας Άοσμαν χτύπησε, αγωνιζόμενος με την Εθνική Συρίας, παρότι αγωνίστηκε μόλις 17 λεπτά, κι η αντικατάσταση του βάρεσε ...καμπανάκια στον Ιωνικό για τον 27χρονο μεσοεπιθετικό.

Αλλαγή (στην ...αλλαγή) έγινε ο Αίας Άοσμαν στην συμμετοχή του με την Εθνική Συρίας προκαλώντας ανησυχία όχι μόνο στο αντιπροσωπευτικό του συγκρότημα, αλλά και στην ομάδα του Ιωνικού

Ο μεσοεπιθετικός Νικαιωτών αντικαταστάθηκε στο 87ο λεπτό του ματς (1-1) με το Ιράκ (ενώ είχε μπει στο 70'...) και θα υποβληθεί σε εξετάσεις.

Ο 27χρονος, εκ των πρωταγωνιστών του πρωταθλήματός μας (σ. είναι «μέσα» και στα 6 τα γκολ του Ιωνικού, σκοράροντας τρία και δίνοντας ισάριθμες ασίστ) έδωσε την θέση του στον Ισρά Χαμιάχ, καθώς τραυματίστηκε.

Λεπτομέρειες του τι ακριβώς έχει πάθει δεν έχουν γίνει γνωστές, μόνο ότι έχει μεταβεί στο νοσοκομείο για εξετάσεις.

Αυτόματα στη Νίκαια επικράτησε «συναγερμός» κι οι άνθρωποι της ομάδας προσπαθούν να μάθουν την κατάσταση του παίκτη.