Αποκλείστηκε στους «4» η Εθνική στους Μεσογειακούς

Η Εθνική ομάδα Νέων γνώρισε την ήττα με 3-0 από την αντίστοιχη ομάδα της Ιταλίας στους Μεσογειακούς αγώνες και το Σάββατο (30/6) θα αντιμετωπίσει το Μαρόκο στον μικρό τελικό της διοργάνωσης.

Οι Ιταλοί πήραν το προβάδισμα στο 16ο λεπτό με γκολ του Ράουτι, με τον Μερόλα να διπλασιάζει το σκορ με πέναλτι στο 31'. Το 2-0 ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο 71' ο Καβίγλια έριξε την «χαριστική βολή» στη «γαλανόλευκη» ομάδα, με την «Σκουάντρα Ατζούρα» να παίρνει το εισιτήριο για τον τελικό τελικό της διοργάνωσης, όπου θα βρει απέναντι της την Ισπανία.

Το σύνολο του Γιάννη Γκούμα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει το χάλκινο μετάλλιο απέναντι στο μαχητικό Μαρόκο (το Σάββατο 30/6).

Η σύνθεση της Εθνικής Νέων: Νικοπολίδης, Σαρδέλης (46΄ Ιωαννίδης), Γκαργκαλατζίδης (62΄ Μαχαίρας), Αντζουλάς, Τσερκώνης, Λυρατζής, Τσαούσης, Μιχαηλίδης, Μελιόπουλος, Εμμανουηλίδης, Βοϊλής.