Kροατία-Ελλάδα 5-0: Τέλειωσε πριν αρχίσει (highlights)

Η εθνική Ελπίδων δέχθηκε δυο γκολ στα πρώτα λεπτά και ηττήθηκε 5-0 από την Κροατία για τα προκριματικά του Eυρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2021.

Mόλις στο πρώτο λεπτό, ο Μόρο άνοιξε το σκορ ενώ στο 5’ ο Μάιερ έκανε το 2-0. Αυτό ήταν. Το ματς είχε τελειώσει για την ανέτοιμη ελληνική ομάδα πριν καν αρχίσει.

Οι Κροάτες ανικανοποίητοι συνέχισαν να επιτίθενται και στο 14’ έγινε το 3-0 από τον Μούσα. Στο 25 ο Μάιερ σημείωσε το δεύτερο του γκολ για το 4-0.

Με το ξεκίνημα του β΄ημιχρόνου (53΄) οι Κροάτες πέτυχαν κι άλλο γκολ, με τον Μούσα ο οποίος ντρίμπλαρε και τον Στεργιάκη για το 5-0.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την Εθνική Ελπίδων έπειτα από πέντε ματς. Στα πρώτα τέσσερα παιχνίδια του ομίλου για τα προκριματικά του EURO U21, είχε τρεις νίκες και μια ισοπαλία.

Κροατία: Σέμπερ, Σβέρκο, Σόσα, Σούταλο, Έρλιτς, Νέγιασμιτς (60΄ Μπίστροβιτς), Ιβάνουσετς (77΄ Ντόλτσεκ), Μόρο (78΄ Ζάπερ), Μάιερ, Μούσα (67΄ Κουλένοβιτς), Σπίκιτς (60΄ Κούτζε).

Ελλάδα: Στεργιάκης, Νάτσος, Κατράνης, Νικολάου (78΄ Αντζουλάς), Διαμάντης, Βρουσάι, Αλεξανδρόπουλος (29΄ Τσιγγάρας), Μπαλογιάννης (71΄ Μπότος), Νταβιώτης (46΄ Καμπετσής), Λιάβας, Εμμανουηλίδης (71΄ Χριστόπουλος).