Πρώτος και αήττητος ο Ηρακλής

Ο Ηρακλής ισοφάρισε τον ΝΠΣ Βόλου στις καθυστερήσεις σε 2-2 και κλείδωσε μαθηματικά την πρώτη θέση στον όμιλο

Ο Γηραιός έφυγε με το χρυσό βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα του Βόλου και εξασφάλισε την πρωτιά στον όμιλο του.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα αλλά η ομάδα του Βόλου ευτύχησε να προηγηθεί με γκολ του Νεντάκη στο 18. Ο Ηρακλής αντέδρασε και μετά από δέκα λεπτά έφερε το ματς στα ίσια με τον Παναγιωτούδη να νικά με πλασέ τον Μπουργάνη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι το προβάδισμα με τον Μάντζη. Ο Πτηνόπουλος στις καθυστερήσεις χάρισε την πολύτιμη ισοπαλία στην ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

ΝΠΣ Βόλος: Μπουργάνης, Ντεντάκης, Ουνγιαλίδης, Γκαλίτσιος, Μελισσόπουλος (68΄ Ντόσης), Πέντα (74΄ Ζέρης), Καμπαγιέρο, Μάντζης (Πιαστόπουλος), Πίτου και Ηλιόπουλος (90+1΄ Μηλιώτης).

Ηρακλής: Γιούδας, Ρεβυθόπουλος, Κουρέλλας, Καραντασιάδης, Καστριτσέας, Κωστούλας (87΄ Γιαννίτσης), Ντε Σμεντ (69΄ Πτηνόπουλος), Παναγιωτούδης, Μεντί (59΄ Ρόβας), Αμαραντίδης (76΄ Παπαδόπουλος) και Καζναφέρης.