Super League K19: Διπλό με Μπέλιτς ο Ολυμπιακός, 1-0 τον Ατρόμητο

Η Κ19 του Ολυμπιακού νίκησε με γκολ του Μπέλιτς τον Ατρόμητο στο Περιστέρι για την 23η αγωνιστική της Super League 1.

Την ανοδική τους πορεία στο πρωτάθλημα συνέχισαν οι Νέοι του Ολυμπιακού που επικράτησαν και του Ατρόμητου στο Περιστέρι με 1-0.

Αυτή ήταν η έκτη συνεχόμενη νίκη για τους «ερυθρόλευκους» που βρίσκονται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο με τους Πειραιώτες να ανεβάζουν την απόδοση τους στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 77' ο Μπουλάρι έχασε μεγάλη ευκαιρία να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα καθώς αστόχησε σε τετ α τετ. Το γόρδιο δεσμό ήρθε να λύσει έξι λεπτά μετά ο Μπέλιτς με άπιαστο σουτ εκτός περιοχής.

Η ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη κράτησε μέχρι και το φινάλε το προβάδισμα της πανηγυρίζοντας μία σπουδαία νίκη.

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Τζολάκης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Νικόλης, Μαρτίνης, Μπέλιτς, Φέκκας (Κατσαβάκης 87’), Μαρίνος (Τσέλιος 66’), Καράκουτης (Αρσενίδης 78’), Σουρλής, Μπουλάρι.