Super League K19: Στον Παναθηναϊκό το ντέρμπι, 4-2 την ΑΕΚ

Η Κ19 του Παναθηναϊκού επικράτησε της ΑΕΚ εκτός έδρας με 4-2 για την 23η αγωνιστική της Super League Κ19.

Ο Παναθηναϊκός ήταν ο νικητής στο ντέρμπι της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων απέναντι στη γηπεδούχο ΑΕΚ. Οι «πράσινοι» παρουσιάζοντας καλό αγωνιστικά πρόσωπο καθάρισαν από το πρώτο μέρος την υπόθεση νίκη.

Μόλις στο 1' ο Καλομοίρης άνοιξε το σκορ στη συνάντηση, ενώ με τη συμπλήρωση του πρώτου εικοσαλέπτου ο Αθανασακόπουλος έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του. Η απάντηση των «κιτρινόμαυρων» ωστόσο ήταν άμεση μιας και δύο λεπτά μετά μείωσαν με δράστη τον Σαρδέλη.

Οι φιλοξενούμενοι παρά το γκολ που δέχτηκαν δεν πτοήθηκαν και στο 31' ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 3-1 με τέρμα του Σερπέζη.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Σαρδέλης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έγραψε το 3-2. Στην επανάληψη όμως και στο 52' ο Ηλιάδης χρίστηκε σκόρερ χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.