Super League K19: Πέρασε από τη Λαμία ο Ολυμπιακός με 3-1

Οι Νέοι του Ολυμπιακού επικράτησαν εκτός έδρας της Λαμίας με 3-1 για τη 18η αγωνιστική της Super League K19.

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγαν από τη Λαμία οι Νέοι του Ολυμπιακού που μείωσαν στον έναν βαθμό την απόσταση τους από την τέταρτη ΑΕΚ.

Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν κεφάλι στο σκορ χάρη σε γκολ του Μαρίνου στο 36'. Έξι λεπτά μετά ο Μπουλάρι διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων με το 2-0 να μένει έως το τέλος του πρώτου μέρους.

Με το καλημέρα της επανάληψης οι γηπεδούχοι μείωσαν με γκολ του Νικολόπουλου, αλλά η ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη δεν έχασε τη συγκέντρωση της και στο 80' με τέρμα του Τσάβου εξασφάλισαν τη νίκη.

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Στουρνάρας, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Νικόλης, Μαρτίνης, Μπέλιτς (Ντότης 84’), Φέκκας, Μαρίνος (Καράκουτης 84’), Σουρλής, Αρσενίδης (Γεωργακόπουλος 75’), Μπουλάρι.