Super League K15: Στον Παναθηναϊκό το ντέρμπι, 3-0 τον Ολυμπιακό

Η Κ15 του Παναθηναϊκού πέρασε από την έδρα του Ολυμπιακού με 3-0 για τη δέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας συνεχίζει η Κ15 του Παναθηναϊκού που νίκησε στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις του Ρέντη την αντίστοιχη του Ολυμπιακού με 3-0.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 26' ο Νότας από πλάγια θέση, με το 1-0 να μένει έως το τέλος του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-0 χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καλοσκάμη στο 68'.

Δύο λεπτά αργότερα ο Σταγάκης διαμόρφωσε από κοντά το τελικό αποτέλεσμα αφήνοντας έτσι επτά βαθμούς πίσω τους «ερυθρόλευκους» στο πρωτάθλημα.

Ολυμπιακός (Τοπολιάτης): Κονσολάκης, Κωστούλας, Φίλης (Διαμαντόπουλος 57’), Μίνης (Ρούτσι 41’), Χουρδάκης, Σταράκης, Βλέτσας, Γατόπουλος, Αρσενίδης (Νίνος 41’), Μοίρας, Παπακανέλλος (Γιαννακόπουλος 51’, Γκλέτσος 57’).

Παναθηναϊκός (Μαυρουδής): Μεμά, Νικολετόπουλος, Δάμης, Πιτσώτης, Χασανάγκο, Λιατίφης, Νότας, Σπαθάρης, Σταγάκης, Καλοσκάμης, Διαμαντής. Αλλαγές: Παπαπατριανταφύλλου, Τόμπρας, Κανάκι, Ορμενάι, Λάζαρης.