Παρέμεινε τέταρτος ο Κισσαμικός

Στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας της football league παρέμεινε ο ΑΟΧ Κισσαμικός που κέρδισε ε 2-0 τον Παναιγειάλειο στα Χανιά.

Οι κρητικοί άνοιξαν νωρίς στο σκορ με τον (7ο λεπτό) με κεφαλιά του Παντελάκη, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 16' με γκολ του Σάλιακα.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, έχασαν ευκαιρίες να πετύχουν και τρίτο γκολ όμως τελικά αυτό δεν ήρθε με αποτέλεσμα να κινδυνεύσουν στις καθυστερήσεις με ένα μακρινό σουτ του Μηλιώτη που σταμάτησε στο δοκάρι.

Η νίκη του Κισσαμικού τον διατήρησε στην 4η θέση της βαθμολογίας, εκεί όπου απέχει τέσσερις βαθμούς από τη Δόξα Δράμας.

ΑΟΧ/Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Αρναούτογλου, Σελινιωτάκης (71’ Βρεττός), Γκίνη (92’ Καραγεώργης), Λεμονής, Σάλιακας (87’ Αποστολίδης), Χαλκιαδάκης, Λέο.

Παναιγιάλειος (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Γραμματίκας, Σμίλτος, Βλάχος (68’ Χαρίτος), Μηλιώτης, Γκούμας, Γαβριηλίδης, Κάναλς (92’ Καναβέτας), Κόκκορης, Ζαφιεράκης, Σταματής (46’ Δοξάκης).