Χατ-τρικ ο Μάνος στην "7άρα" του ΟΦΗ (vid+βαθμολογία)

Ο ΟΦΗ πέρασε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας της Football League, σκορπίζοντας στους "επτά ανέμους" τον άτυχο Παναιγιάλειο.

Eurokinissi

Οι Κρητικοί πρόσφεραν σκορ και θέαμα στους φιλάθλους τους που βρέθηκαν στο "Γεντί Κουλέ", στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 28ης αγωνιστικής της Football League. Πλέον η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλο χρειάζεται μόλις έναν βαθμό για να εξασφαλίσει και μαθηματικά την άνοδο της στην Super League.

Ο Κοέλιο άνοιξε το σκορ στο τρίτο λεπτό με σουτ. Στο 26’ ο Ντίνας με απευθείας εκτέλεση φάουλ διπλασίασε τα τέρματα του Ομίλου, ενώ στο 32' ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0 ,το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο όγδοο λεπτό του δεύτερου μέρους ο Δημήτρης Μάνος που φέρεται να έχει "κλείσει" στον Ολυμπιακό, πήρε το "όπλο" του κάνοντας το 4-0. Πέντε λεπτά αργότερα ο Κοέλιο με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 5-0.

Ο Μάνος πρόσθεσε ακόμη δύο δικά του τέρματα στο 72' και το 73' φτάνοντας τα 25 στο πρωτάθλημα (είναι ο πρώτος σκόρερ), βάζοντας τα "κερασάκια στην τούρτα" για το εμφατικό 7-0. Στο τελευταίο λεπτό ο Μάνος επεδίωξε και πήρε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Μπολάκης, Κομεσίδης, Βαφέας, Μαχαίρας (66’ Φαζός), Κοέλιο (74’ Παπατόλιος), Πουρτουλίδης, Ντίνας (62’ Τοπούζης), Μάνος, Περογαμβράκης

Παναιγιάλειος (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Ρέλλας (46’ Κόκκορης), Γραμματίκας, Βλάχος, Σμίλτος (60’ Δοξάκης), Σακελλαρόπουλος, Χαρίτος (70’ Καναβέτας), Τζανουλίνος, Πολιανίδης, Ζαφειράκης, Σταματής