Ήττα για την Κ19 του Ολυμπιακού από τη Νότιγχαμ Φόρεστ με 2-1

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, η Κ19 του Ολυμπιακού ηττήθηκε 2-1 από την Κ23 της Νότιγχαμ Φόρεστ.

Την ευκαιρία να δώσει άλλο ένα σπουδαίο φιλικό επί αγγλικού εδάφους είχε η Κ19 του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετώπισαν την Κ23 της Νότιγχαμ Φόρεστ και ηττήθηκαν στα σημεία με 2-1.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Εν Νέγια στο 37' με το 1-0 να παραμένει έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η αντίδραση των Πειραιωτών ήταν άμεση καθώς στο 54' ισοφάρισαν χάρη σε ωραίο τελείωμα του Μπουλάρι έπειτα από ασίστ του Μαρίνου.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος όμως ο Σουόν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Να σημειωθεί πως οι παίκτες του Ρικάρντο Πέρες έφτασαν κοντά στο 2-2 αλλά το σουτ του Φέκκα στο 88' σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Στουρνάρας (Παπαδούδης 46’), Ντουμάνης (Τσάβος 46’), Ασλανίδης (Μποσκουΐδης 46’), Γκοτζαμανίδης (Κατσογιάννης 46’), Κεραμίδας (Μαρτίνης 46’), Νεοφυτίδης (Κασέμι 46’), Νικόλης (Φέκκας 46’), Συρμής (Λιάτσος 46’), Τσέλιος (Αρσενίδης 31’, Μαρίνος 36’), Κατσαβάκης (Σουρλής 46’), Βοΐλης (Μπουλάρι 46’).