«Μπαλωθιές» στις Σέρρες από τον Κισσαμικό

Στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας της Football League σκαρφάλωσε ο Κισσαμικός μετά την εκτός έδρας νίκη του επί του Πανσερραϊκού με 2-0.

Η ομάδα της Κρήτης πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης στο δεύτερο ημίχρονο χάρη σε γκολ των Λεμονή και του Χαλκιαδάκη.

Η ώρα έναρξης του αγώνα φαίνεται ότι επηρέασε τους δύο αντιπάλους, ειδικά στο πρώτο 45λεπτο όταν και οι λιγοστοί θεατές που βρέθηκαν στις κερκίδες του γηπέδου των Σερρών ήταν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου από το θέαμα που προσέφεραν οι δύο ομάδες.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κισσαμικός κατάφερε να προηγηθεί στο 62', ενώ το τελικό 0-2 διαμορφώθηκε στο 71'.

Ο Πανσερραϊκός πλέον μπαίνει σε περιπέτειες όσον αφορά την παραμονή του αφού βρίσκεται κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.
Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Ρίστιτς, Ορφανίδης (59' Στέβιτς), Ποζατζίδης (80' Ναζίμ), Τσελεπίδης, Ρούσσος, Αναστασόπουλος, Παπουτσογιαννόπουλος, Κρητικός, Κάκκο (89' Χατζητερζόγλου), Πόζογλου, Δούμτσιος.

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης (10' Παπαδόπουλος), Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Ζιούλης, Αρναούτογλου, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Λεμονής, Ξύδας, Χαλκιαδάκης (73' Σάλιακας), Λέο (80' Νικόλτσης)