Παναθηναϊκός-Πανιώνιος 3-0: Ο Βέργος δυο γκολ στο φιλικό

Στο τελευταίο τους παιχνίδι για τη φετινή σεζόν ο Παναθηναϊκός νίκησε σε φιλική αναμέτρηση τον Πανιώνιο με 3-0.

Ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Πανιώνιο με 3-0 σε φιλικό παιχνίδι και ολοκλήρωσε τους αγώνες του για τη φετινή σεζόν.

Το σκορ άνοιξε στο 17ο λεπτό ο Νίκος Βέργος και 2 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 μετά από διεκδίκηση με τον Μίκο.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με κοντινό πλασέ ο Αρμενάκας, με ωραίο πλασέ στο 79'. Ο προπονητής των «πρασίνων», Γιώργος Δώνης χρησιμοποίησε 17 ποδοσφαιριστές.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός: Διούδης (46' Κότσαρης), Θεοχάρης (46' Αποστολάκης), Ινσούα (46' Τζανδάρης), Κολοβέτσιος, Πούγγουρας, Κουρμπέλης (68' Θεοχάρης), Κάτσε (46' Παντελάκης), Δώνης, Χατζηθεοδωρίδης, Χατζηγιοβάνης (46' Αρμενάκας), Βέργος (46' Στάικος).

Πανιώνιος: Νίκας, Μανθάτης, Ντομίνγκες, Μίκο, Παπαγεωργίου, Κούρντι, Οικονομίδης, Τσιλούλης, Μακρύλλος, Σαραμαντάς, Γρίβας (μέλος της Κ19). Έπαιξαν στο δεύτερο ημίχρονο και οι Κόρμπος, Σταυρόπουλος, Σουσώνης, Νομικός (μέλος της Κ19).