Θεσπρωτός-Νίκη Βόλου 2-0: Πήραν την άνοδο οι γηπεδούχοι

Ο Θεσπρωτός επικράτησε της Νίκη Βόλου με 2-0 και πήρε την άνοδο στη Football League.

Ο Θεσπρωτός υποδέχτηκε στην έδρα του τη Νίκη Βόλου και πήρε το εισιτήριο της ανόδου για τη Football League.

Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα με γκολ του Μπίκα στο 43'.

Στο επόμενο λεπτό, ωστόσο, ο Θεσπρωτός έμεινε με δέκα, λόγω αποβολής του Σουλιώτη.

Στην επανάληψη η Νίκη Βόλου προσπάθησε να ισοφαρίσει και να διεκδικήσει τη νίκη αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Το κερασάκι στην τούρτα του Θεσπρωτού έβαλε ο Μπίκας στο 86' χάρη στο δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Να θυμίσουμε πως ο πρώτος αγώνας είχε λήξει 1-0 υπέρ του Θεσπρωτού.

Θεσπρωτός: Κωνσταντάκος, Ε. Κωνσταντίνου (89’ Μπέρτσο), Πανταζής, Νόνης, Σταυρίδης, Κασαρατέ, Β. Κωνσταντίνου, Γώγος (76’ Φούντζουλας), Ευθυμίου, Μπίκας, Πόζογλου (88’ Γκόλιας)

Νίκη Βόλου: Αποστολίδης, Καρτσαμπάς, Καντούτσης, Θ. Παπαδόπουλος, Μετούσι (46’ Ντινιωτάκης), Τσεμπερίδης (78’ Τσιώλης), Μέτσε (39’ λ.τ. Ιορδανίδης), Ρόβας (58’ Βουκομάνοβιτς), Δεμηρτζόγλου, Μαντζίρης, Κέρι.