Κ19: Πέρασαν από τη Λάρισα οι Νέοι του Ολυμπιακού με 2-0

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν στην έδρα της Λάρισας με 2-0 για την 30η αγωνιστική της Super League K19.

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα η Κ19 του Ολυμπιακού καθώς πέρασε από την έδρα της Λάρισας με 2-0.

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν φουριόζοι και πήραν το προβάδισμα μόλις στο 10ο λεπτό.

Ο Μαρίνος με ωραία ενέργεια έβαλε μπροστά τους Πειραιώτες οι οποίοι εννέα λεπτά μετά διπλασίασαν τα τέρματα τους. Το δεύτερο γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Φέκκας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε καθώς ο βαρύς αγωνιστικός χώρος δεν βοήθησε τους παίκτες των δύο ομάδων να δημιουργήσουν αξιόλογες φάσεις.

Το σφύριγμα της λήξης βρήκε χαρούμενους τους φιλοξενούμενους που έφυγαν από την έδρα των «βυσσινί» με την κατάκτηση των τριών βαθμών.

ΑΕΛ: Μισυρλής, Μπουζούκης, Μαλάκος, Τάρτας, Φουρκιώτης, Καμπέρης, Δακτυλάς, Μιλτιάδης, Κοτσιανούλης, Τσουμάνης, Ζιάκας.

Ολυμπιακός: Στουρνάρας, Ντουμάνης, Πέιος (44' Μποσκουΐδης), Γκοτζαμανίδης, Κεραμιδάς, Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Μαρίνος, Φέκκας (80' Γλυνός), Τσερκώνης (61' Μπουλάρι), Βοΐλης.