Κυπελλούχος ΕΠΣΑ ο Ηλυσιακός (pics)

Με γκολ του Κονδύλη στο 5΄ ο Ηλυσιακός νίκησε 1-0 τον Άγιο Ιερόθεο και κατέκτησε το Κύπελλο ΕΠΣΑ.

Στον 48ο τελικό του κυπέλλου της ΕΠΣΑ «Κώστας Τριβέλλας», που έγινε στο γήπεδο «Γεώργιος Καμάρας», στη Ριζούπολη ο Ηλυσιακός επιβλήθηκε 1-0 του Άγιου Ιερόθεου και κατέκτησε το τρόπαιο...

Αυτό ήταν το δεύτερο τρόπαιο του Ηλυσιακού σε τρεις συμμετοχές! Η επικράτησή του ήρθε πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ. Πατώντας πάνω στο γρήγορο γκολ έφερε το ματς στα μέτρα του και θα μπορούσε να πετύχει κι άλλα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άγιος Ιερόθεος ανέβασε την απόδοσή του και πίεσε για τη ισοφάριση αλλά η άμυνα του Ηλυσιακού κράτησε το αποτέλεσμα...

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Ρουμπής, Πολίτης, Μανδαμαδιώτης (79’ Αποστολόπουλος), Τσατσαρής, Μπούρας (46’ Σιμάκου), Βελέτης, Μπαριστογιάννης (46’ Νικολέτος), Αποστόλου, Μακρίδης, Τσαρκάκι, Κατσής (46’ Σουλελές).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Μιχελής, Μέξης, Ρόππας (22’ λ.τ. Κατσίβελας), Πιπίνης, Τσίτσαρης, Αμανατίδης, Λαμπρόπουλος, Γιαβρούδης (46’ Μπουσινάκης), Κονδύλης (64’ Γκέζος), Μάλτσι, Σεράνι (85’ Κόπελας).