Κ15: Πρωταθλητής ο ΠΑΟΚ, 3-1 τον Άρη

Οι Παίδες του ΠΑΟΚ νίκησαν τον Άρη με 3-1 στη Λαμία και κατέκτησαν το φετινό πρωτάθλημα της Κ15.

Οι Παίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν του Άρη με 3-1 και κατέκτησαν αήττητοι το φετινό πρωτάθλημα της Κ15. Οι «ασπρόμαυροι» ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και προηγήθηκαν στο 19' με γκολ του Κούτσια.

Δέκα λεπτά μετά ο ίδιος ποδοσφαιριστής με ωραίο τακουνάκι έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του που έκλεισε το ημίχρονο με τρίτο γκολ αυτή τη φορά με σκόρερ τον Τσίκο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «κίτρινοι» προσπάθησαν να αντιδράσουν και τα κατάφεραν στο 66'. Ο Χατζηιωάννου εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Μοναστηρλή και μείωσε προ κενής εστίας για το τελικό 3-1.

Τέσσερα λεπτά πριν το γκολ οι παίκτες του Κώστα Καζάνα θα μπορούσαν να σκοράρουν αλλά το σουτ του Παναγίδη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

ΠΑΟΚ (Παπαβασιλείου): Μοναστηρλής, Tασιούρας, Σινανάι (46' Τσέλα), Ζίλο, Κουτσίδης, Τσίκος, Σμυρλής (68' Καμάρος), Σπυριδόπουλος (46' Μπάμπουρας), Κούτσιας, Ρουμιάντσεβ, Κουλούρης (56' Κεδίκογλου).

Άρης (Καζάνας): Κυριαζής, Κοτινάκης, Συμεωνίδης (46' Ελευθερούδης), Τάλκα, Βακουφτσής (46' Καραμανλής), Τσιάτσιος, Τσέρα, Ξανθόπουλος (79' Καραγκιοζάκης), Χατζηιωάννου, Παναγίδης, Κασαπίδης (46' Βρέττας).