Κ19: Ο Παναθηναϊκός διέλυσε 6-0 την ΑΕΚ!

Η Κ19 του Παναθηναϊκού επικράτησε της ΑΕΚ εκτός έδρας με 6-0 για την 24η αγωνιστική αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Μεγάλη νίκη με 6-0 σημείωσαν οι Νέοι του Παναθηναϊκού επί της ΑΕΚ στο Γαλάτσι για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Χρήστος Σέχου που σημείωσε χατ-τρικ. Μετά από ένα μοιρασμένο μισάωρο οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 34' χάρη στην ωραία ενέργεια του Σκεντεράι.

Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ήρθε ο Σερπέζης να διπλασιάσει τα τέρματα των φιλοξενούμενων ενώ στο 40' ο Σέχου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε τους παίκτες του Συλαϊδόπουλου να συνεχίζουν στον ίδιο ρυθμό και να κάνουν το 4-0 στο 53' έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σέχου ο οποίος δέκα λεπτά μετά έκανε το 5-0.

Στο 79' ήρθε η σειρά του Βαγιανίδη να χριστεί σκόρερ διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης, Αρβανίτης (46' Τζουανάκης), Ποζατζίδης, Μπούσης, Μπογκντάνι, Σαρδέλης, Μπότος (38' Οικονομίκος), Χριστόπουλος, Μαχαίρας (77' Κοσίδης), Γιούσης.

Παναθηναϊκός: Μπότσαρης, Βαγιανίδης, Ζωγραφάκης, Σαντικάι, Σπίνος, Σκεντεράι, Σαμαράς (77' Παπαθανασίου), Σερπέζης, Σέχου (67' Σούλτσε), Αθανασακόπουλος (64' Μαυρουδής), Ζαγαρίτης