Κ15: Σε απόσταση βολής από την κορυφή ο Ολυμπιακός, 3-0 τον Πανιώνιο

Οι Παίδες του Ολυμπιακού κατέκτησαν την νίκη με 3-0 απέναντι στον Πανιώνιο για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ15.

Η Κ15 του Ολυμπιακού συνέχισε στις νίκες καθώς επικράτησε και του Πανιωνίου στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις του Ρέντη για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι Πειραιώτες πήραν το προβάδισμα στο 27΄με ωραίο αριστερό σουτ του Χρήστου. Επτά λεπτά μετά οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους χάρη στο υπέροχο ανάποδο «ψαλίδι» του Φλώκου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» σημείωσαν το τρίτο τους τέρμα στην αναμέτρηση με τον Πάνου να χρίζεται σκόρερ στο 65' έπειτα από την ασίστ του Μόσχου.

Το σύνολο του Νίκου Τοπαλιάτη μείωσε στον ένα πόντο την διαφορά από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ15: Σίνα, Κατηφόρης, Ρέτσος (72' Κατσαούνος), Γιαλεδάκης, Μόσχος, Χρήστου (64' Χρήστου), Σταυρόπουλος (72' Βλασσόπουλος), Πάνου (54' Μάνδρος), Κουτσογούλας, Φλώκος (64' Πρέλιας), Ποιμενίδης.