Football League: Συντριβή του Βόλου από τον Κισσαμικό (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Ο Πλατανιάς επιβλήθηκε του Απόλλωνα Πόντου με 3-1 για την 19η αγωνιστική της Football League ενώ νέα ήττα γνώρισε ο Βόλος αυτή την φορά από τον Κισσαμικό με 4-1.

Football League:  Συντριβή του Βόλου από τον Κισσαμικό (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Πλατανιάς στην Κρήτη κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου με 3-1. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και προηγήθηκαν στο 32'΄με σουτ του Μπιανκόνι.

Η απάντηση από πλευράς φιλοξενούμενων ήταν άμεση καθώς μετά από ένα λεπτό ισοφάρισαν με τον Σουντουρά. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κρητικοί πήραν ξανά το προβάδισμα μετά την συμπλήρωση μίας ώρας.

Ο Μπιανκόνι με ωραία εκτέλεση φάουλ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση. Την νίκη για τον Πλατανιά κλείδωσε στο 86' ο Μποσέτι με σουτ στην κίνηση.

Με αυτή τους την νίκη οι Χανιώτες βρέθηκαν ένα πόντο πίσω από τον Απόλλωνα Λάρισας.

Στα άλλα αποτελέσματα της αγωνιστικής ο Κισσαμικός έκανε την έκπληξη καθώς επιβλήθηκε του πρωτοπόρου Βόλου με 4-1 υποχρεώνοντας τους Θεσσαλούς στην δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους.

Τα αποτελέσματα (19η αγωνιστική)

Βόλος-ΑΟΧ/Κισσαμικός 1-4 (63' Μάντζης / 57', 81' Ρίσκι, 70' Κουσκουνάς, 92' Σάλιακας)

Ηρόδοτος-Δόξα Δράμας 0-0

Τρίκαλα-Εργοτέλης 1-1 (16' Σισέ / 50' Μπουρσέλης)

Πλατανιάς-Απόλλων Πόντου 3-1 (32', 67' Μπιανκόνι, 86' Μποσέτι / 33' Σουντουρά)