Football League: Ήττα για Κέρκυρα, ξέφυγε ο Βόλος (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Ο Βόλος νίκησε τον Αήττητο Σπάτων με 3-1 και συνέχισε στην πρώτη θέση της Football League ενώ η Κέρκυρα ηττήθηκε με 1-0 από την Παναχαϊκή.

Ο Βόλος επικράτησε του Αήττητου Σπάτων με 3-1 για την 15η αγωνιστική της Football League και σε συνδυασμό με την ήττα της Κέρκυρας κόντρα στην Παναχαϊκή ξέφυγε με εννέα βαθμούς στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Πέντα στο 10' ενώ ένα λεπτό μετά οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση χάρη σε τέρμα του Ταμπάκη.

Στο 25' ο Ηλιόπουλος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με 2-1 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε με την ομάδα του Βόλου να κάνει το 3-1 με τον Γκαρσία στο 70'.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα:

Σάββατο 2/2

Ηρακλής-Πλατανιάς 2-2 (2’ Βιτλής, 70’ Περόνε - 62’, 90+4’ Μπιανκονί)

Κυριακή 3/2

ΑΟΧ Κισσαμικός-Απόλλων Πόντου 1-0 (14’ Κουσκουνάς)

Σπάρτη-Αιγινιακός 1-0 (49’ Τιράρντ)

Παναχαϊκή-Κέρκυρα 1-0 (55’ Ελευθεριάδης)

Εργοτέλης-Δόξα Δράμας 2-0 (73’ Ροβίθης90+4’ πεν. Έφορντ)

Απόλλων Λάρισας-Ηρόδοτος 1-1 (7’ Λουκάο - 39’ πεν. Γιαλούσης)

Τρίκαλα-ΑΕ Καραϊσκάκης 0-0

Βόλος-Αήττητος Σπάτων 3-1 (10’ Πέντα, 25’ Ηλιόπουλος, 70’ Γκαρσία Λόπες - 11’ Ταμπάκης)