Κέρκυρα-Πλατανιάς 1-0: Σε επαφή με την κορυφή (vid)

Με γκολ του Τουράμ στο 45' η Κέρκυρα επικράτησε του Πλατανιά και τον προσπέρασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Την νίκη με 1-0 πανηγύρισε η Κέρκυρα κόντρα στον Πλατανιά για την 11η αγωνιστική της Football League.

Οι «Φαίακες» ήταν καλύτεροι στον κακό λόγω κακοκαιρίας αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Ο Λινάρδος έβγαλε την σέντρα και ο Τουράμ με καρφωτή κεφαλιά χάρισε μία σημαντική νίκη στην ομάδα του.

Αυτό ήταν το πέμπτο προσωπικό τέρμα του Βραζιλιάνου στην τρέχουσα αγωνιστική σεζόν. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ισοφαρίσουν αλλά δεν μπόρεσαν να τα καταφέρουν γνωρίζοντας μοιραία την ήττα.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Δ. Σπανός): Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Ιωάννου, Θεοδωράκης, Κούρος, Σιατραβάνης (90' Σανδραβέλης), Ζορμπάς (58' Νίκιτς), Λινάρδος, Ν. Κρητικός, Κόντος (78' Βίλα), Τουράμ.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γ. Τάτσης): Γκοτζ, Ρουσσάκης (85' Χ. Ποζατζίδης), Κόρτσταμ, Πουρζιτίδης, Ουές, Καραγκούνης, Μποσέτι (67' Λάζιτς), Παπανικολάου, Τσαμούρης (67' Σινγκ), Νίλι, Μπιανκόνι.