Ισόπαλο 1-1 το πειραϊκό ντέρμπι ανάμεσα σε Ιωνικό και Εθνικό

Με τα δύο γκολ του αγώνα να σημειώνονται στα τελευταία λεπτά, Ιωνικός και Εθνικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 για την 11η αγωνιστική.

Δίχως νικητή έληξε το μεγάλο ντέρμπι της Γ'εθνικής ανάμεσα σε Ιωνικό και Εθνικό. Οι δύο ομάδες σημείωσαν πολλές μονομαχίες στον αγωνιστικό χώρο με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή της μπάλας.

Οι φιλοξενούμενοι τέσσερα λεπτά πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος έμειναν με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Αλεξίου. Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο με την αναμέτρηση να μετατρέπεται σε θρίλερ στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο Ιωνικός άνοιξε το σκορ στο 84' χάρη σε τέρμα του Ατματζίδη που εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την σέντρα του Δημακάκου. Οι παίκτες του Εθνικού όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις.

Ο Κορνέζος έκανε την κεφαλιά-πάσα ο Μάναλης από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό αποτέλεσμα.

Ιωνικός: 1 Κουρεπίνης ,2 Πατσατζόγλου ,3 Δημακάκος ,4 Παντελίδης ,5 Μαντζώρος(65 λ.τ Πλάκας)
6 Γκοτσούλιας ,7 Ατματσίδης ,8 Καλλέργης(62 Πογοσιάν) ,9 Σάμιος(75 Καρέλης), 10 Ντάλλας 11 Κουιρουκίδης

Εθνικός: 1 Βουτσινάς 2 Βλάχος,3 Μηλιώτης(86 Μπουτερ),4 Κορνέζος 5 Σμίλτος,6 Σκεντεράι, 7 Τσιλιγγίρης 8 Αλεξίου,9 Μάναλης,10 Ρομάνο(45 Κωνσταντίνου), 11 Παυλάκης(74 Λεωνιδόπουλος)

Δείτε ΕΔΩ τις βαθμολογίες και τα αποτελέσματα της Γ'Εθνικής.