Κ17: Ο Ολυμπιακός 4-2 τον Απόλλωνα στο ματς που είχε διακοπεί

Η αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε από το δεύτερο ημίχρονο καθώς είχε διακοπεί λόγω έντονης βροχόπτωσης.

Ολοκληρώθηκε η εξ'αναβολής αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Απόλλωνα Σμύρνης για την δέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17.

Ο διαιτητής είχε διακόψει τον αγώνα με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου λόγω της κακοκαιρίας που επικρατούσε. Οι Πειραιώτες ωστόσο είχαν καταφέρει να πετύχουν τέσσερα τέρματα έναντι ενός της «Ελαφράς Ταξιαρχίας».

Η λήξη του παιχνιδιού βρήκε τον Ολυμπιακό νικητή με 4-2. Τα γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχαν οι Παπαδόπουλος, Αρσενίδης και Σούρλης (δύο).

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν στο 55΄με τον Κάσο που διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του έπειτα από το γκολ που είχαν σημειώσει στο πρώτο μέρος.

Ο Ολυμπιακός παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας ενώ ο Απόλλων στην έβδομη.

Απόλλων Σμύρνης: Στάνγκος, Κουτσουράς, Φράρος, Κεφαλάς, Βλαχονικολέας, Ζαχαρίου, Τσαλάκου, Σαλάτας, Καραγιάννης, Κάσος, Γκούφας Αλλαγές: Μυλωνάς, Καραμπιδάκης, Πέππα, Κονόμι-Μέτα, Αναγνώστου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ηλιάδης, Φρέρης, Κεραμίδας, Παπαδόπουλος, Ασλανίδης, Μούκα, Γούλας, Αρσενίδης, Κατσαβάκης, Λιάτσος, Τόλιος Αλλαγές: Κίτσος, Συρμής, Πάστρας, Σπυριδάκης.