Οι Νέοι του Ολυμπιακού γνώρισαν βαριά ήττα με 6-2 από τον Ατρόμητο

Η Κ19 του Ολυμπιακού ηττήθηκε από την Κ19 του Ατρόμητου με 6-2 για το πρωτάθλημα των Νέων.

Τις πάρα πολλές κακές αντιδράσεις πλήρωσε η Κ19 του Ολυμπιακού στην αναμέτρηση με την αντίστοιχη του Ατρόμητου γνωρίζοντας την ήττα με τελικό σκορ 6-2 στο Δημοτικό Ρουφ στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League Κ19.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ με δύο γκολ καθώς ο Τριμμάτης πέτυχε δύο τέρματα στο 15' και στο 24' για τους γηπεδούχους. Ο Βοϊλης μείωσε στο 41' σε 2-1 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι Νέοι του Ατρόμητου κατάφεραν να διευρύνουν το σκορ με τον Τσακίρη στο 60' να «γράφει» το 3-1 και επτά λεπτά αργότερα ο Τριμμάτης πέτυχε χατ τρικ και ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ. Στο 90' ο Βαγγέλης έκανε το 5-1 για τον Ατρόμητο με τον Ολυμπιακό να μειώνει σε 5-2 με τον Ράμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ωστόσο, ο Τριμμάτης πέτυχε το τέταρτο γκολ του στο 94' διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 6-2.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ατρόμητος: Μανδάς, Νταούλιας, Βιταλιώτης, Χοχλαστός, Λώλος, Ξενοπανάγος, Χριστόπουλος, Τσακίρης, Τριμμάτης, Ρούνης, Βαγγέλης.

Ολυμπιακός: Καραργύρης, Ράμα, Πέιος, Γκοτζαμανίδης, Μαρτίνης, Ξενιτίδης, Γλυνός, Φέκκας, Ντουμάνης, Βοΐλης, Μπουλάρι