ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 1-0: Πρωταθλητές Εφήβων οι «ασπρόμαυροι»

Ο ΠΑΟΚ νίκησε στη Λαμία τον Ολυμπιακό με 1-0 και στέφθηκε πρωταθλητής Εφήβων.

Μετά τον τίτλο στους Παίδες ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το πρωτάθλημα και στους Εφήβους. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης νίκησε στον τελικό της Λαμίας τον Ολυμπιακό με 1-0.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε στο πρώτο ημίχρονο. Έπειτα από αδράνεια της «ερυθρόλευκης» άμυνας ο Μύθου έγινε αποδέκτης της μπάλας και με σουτ νίκησε τον εξουδετερωμένο Γεωργακόπουλο.

Στην επανάληψη η ομάδα του Πειραιά πίεσε για την ισοφάριση, ωστόσο οι «ασπρόμαυροι» διατήρησαν το προβάδισμά τους έως το τέλος της αναμέτρησης.

ΠΑΟΚ (Ορφανός): Μπελερής, Τσιότας, Βυρσωκίνος, Κοσίδης, Μπαταούλας; Ελευθεριάδης, Τσίτσιλας (86’ Κρομμύδας), Παπανικόπουλος (70’ Γκιόκα), Στύλος, Μύθου (46’ Μπέρδος), Ντούνγκα (90+2’ Θεοφίλου).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Γιωτόπουλος (70’ Σκουρόπουλος), Φράγκος, Καρκατσάλης, Θεοδωρίδης, Φίλης (70’ Οσάφι), Μιχαηλίδης, Φλούδας, Τζαμαλής, Πλης, Βασιλακόπουλος (76’ Κτενάς).