Κ17: Ο Ολυμπιακός 4-1 τον Αστέρα Τρίπολης και «7 στα 7»!

Οι Έφηβοι του Ολυμπιακού πήραν την έβδομη νίκη τους σε ισάριθμα ματς επικρατώντας και του Αστέρα Τρίπολης με 4-1.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε το αήττητο σερί του στο Πρωτάθλημα της Κ17. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν του Αστέρα Τρίπολης στο Ρέντη με 4-1 για την όγδοη αγωνιστική.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε με κεφαλιά ο Τιμολέων στο 24' έπειτα από πάσα του Γούλα. Πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Σταμούλης έκανε δύο τα τέρματα των Πειραιωτών βάζοντας τα θεμέλια για μία επιβλητική νίκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Αρκάδες μείωσαν στο 69' με τον Μιχόπουλο. Η αντίδραση από πλευράς Πειραιωτών δεν άργησε να έρθει και οκτώ λεπτά αργότερα ο Αρσενίδης σκόραρε για το 3-1.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σουρλής στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Τζόρβας (81’ Φρέρης), Κεραμιδάς, Ασλανίδης (69’ Παπαδόπουλος), Τιμολέων, Γούλας, Μούκα (75’ Ντόι), Αρσενίδης (79’ Κίτσος), Λιάτσος, Ντότης (53’ Σουρλής), Σταμούλης.

Αστέρας Τρίπολης: Καραχάλιος, Δούρος, Χριστόπουλος, Γκίκα, Αλέμης (70’ Αδαμόπουλος), Τσιράκης, Αντωνάκης (88’ Ντερβίσι), Ανανιάδης (70’ Διονυσόπουλος), Μπερκής, Μιχόπουλος, Γουσέτης.