Πρωτάθλημα Εφήβων Κ17: Άνετος ο Ολυμπιακός 3-0 τον Ατρόμητο

Η Κ17 του Ολυμπιακού νίκησε εύκολα με 3-0 εντός έδρας την αντίστοιχη του Ατρόμητου για το πρωτάθλημα Εφήβων της Super League.

Η ομάδα Εφήβων του Ολυμπιακού επιβλήθηκε άνετα του Ατρόμητου με 3-0 εντός έδρας για την 9η αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος Super League Κ17.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε νωρίς το σκορ, καθώς στο 8ο λεπτό ο Φίλης νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-0.

Οι «ερυθρόλευκοι» στη συνέχεια ήταν πιεστικοί και είχαν τον έλεγχο του αγώνα και λίγο μετά την εκκίνηση του δεύτερου ημιχρόνου ο Κτενάς εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Φίλη και έκανε το 2-0 στο 53′.

Στο 64′ οι ρόλοι αντιστράφηκαν με τον Κτενά να δημιουργεί για τον Φίλη και ο τελευταίος να σημειώνει το 3-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Επόμενο παιχνίδι για την Κ17 του Ολυμπιακού είναι με αντίπαλο την Κηφισιά εντός έδρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δ. Μαυρογενίδης): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος (57′ Γιωτόπουλος), Φράγκος, Καρκατσάλης, Θεοδωρίδης, Φίλης, Μιχαηλίδης (57′ Καρακώστας), Πλης (80′ Όσαφι), Τζάμαλης (71′ Μπιμπίκας), Βασιλακόπουλος (71′ Πετρίδης), Κτενάς.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κ. Παρθενίου): Κατσάρας, Τσαγδής, Γαλατάς, Βαρδακώστας, Μανωλάκος, Κώτσης, Ζότο, Μάνδαλος, Τασιούλας, Μπουρλάκου, Ανδριώτης.