K19: Ο Ολυμπιακός 3-0 τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο

Οι «ερυθρόλευκοι» επέστρεψαν στις νίκες επικρατώντας του ΟΦΗ με 3-0.

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για τον Ολυμπιακό που νίκησε τον ΟΦΗ με 3-0 για την έβδομη αγωνιστική της Super League Κ19.

Το σκορ άνοιξε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Βοΐλης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στην επανάληψη διπλασίασε τα τέρματα των Πειραιωτών με τον ίδιο τρόπο. Το τελικό σκορ έγραψε με κεφαλιά ο Φέκκας στο 84'.

Ο Ολυμπιακός πήρε τους τρεις πόντους και μείωσε την απόσταση του από την κορυφή στους τέσσερις βαθμούς εκεί που βρίσκεται ο ΠΑΟΚ.

Από την άλλη ο ΟΦΗ παρέμεινε στην τελευταία θέση με μηδέν βαθμούς.

ΟΦΗ K19: Αγγελάκης, Δολαψάκης, Μακριδάκης (70' Κουρίνος), Πήλιος, Περδίκης, Ξεπαπαδάκης, Ψαρράς (78' Βρεττός), Σταυρακάκης (45' Παπαντωνάκης), Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης, Αζίζι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19: Καραργύρης, Τσάβος, Ράμα, Γκοτζαμανίδης, Μαρτίνης, Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Φέκκας, Μαρίνος, Κωστανάσιος, Βοΐλης Αλλαγές: Γλυνός, Τσουμάνης και Τσερκώνης.