Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 1-0: Νικητές οι Πειραιώτες στο ντέρμπι της Κ19

Ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 τον Παναθηναϊκό στο ματς που έγινε στον Ταύρο στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Κ19 Super League.

Σειρά της ομάδας νέων του Ολυμπιακού (μετά τη νίκη της ομάδας Β’) ήταν να επικρατήσει του Παναθηναϊκού για το πρωτάθλημα της Κ19 της Super League. Οι Πειραιώτες αντιμετώπισαν τους «πράσινους» στο «Σπ. Γιαλαμπίδης» στον Ταύρο και επικράτησαν 1-0

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 59ο λεπτό με τον Κωστούλα και κατάφεραν να πανηγυρίσουν την κατάκτηση των τριών βαθμών, έχοντας το απόλυτο μετά από έξι αγωνιστικές, όντες στην κορυφή.

Ο Ολυμπιακός είχε και ένα δοκάρι με τον Κωστούλα στο πρώτο ημίχρονο, σε ένα 45λεπτο που και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν.

Οι ενδεκάδες:

Ολυμπιακός (Συλαϊδόπουλος): Σίνα, Κουτσόγουλας, Πρεκατές, Κωστούλας, Τανούλης, Λιατσικούρας, Πνευμονίδης, Μπάκουλας, Χαραλαμπόγλου, Παπακανέλος, Αλαφάκης.

Παναθηναϊκός (Ντρένοβα): Παναγάκος, Σκαρλατίδης, Διαμαντής, Κατρής, Νικολετόπουλος, Βαγιαννίδης, Βολάκης, Συμεωνίδης, Λάζαρης, Μπρέγκου, Γεωργουλάκης.