Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Football League

Η Ένωση έβγαλε το αγωνιστικό πρόγραμμα, αλλά δεν όρισε πότε θα ξεκινήσει το νέο πρωτάθλημα.

Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Football League

Στον … αέρα βρίσκεται η έναρξη του πρωταθλήματος της Φούτμπολ Λιγκ, καθώς η Ένωση αποφάσισε χθες να κάνει την κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος, χωρίς να ορίσει ποτέ θα γίνει η σέντρα. Πριν την διαδικασία της κλήρωσης, πραγματοποιήθηκε διοικητικό συμβούλιο και μετά από ψηφοφορία (ψήφοι 8-6) αποφασίστηκε να μην οριστεί η ημερομηνία έναρξης του νέου πρωταθλήματος.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της Φούμπολ Λιγκ έχει ως εξής:

1η αγωνιστική 16η
Σπάρτη – ΑΟΧ Κισσαμικός
Παναχαϊκή – Αιγινιακός
Εργοτέλης – Απόλλων Πόντου
Απόλλων Λάρισας – Κέρκυρα
Τρίκαλα – Δόξα Δράμας
Ηρακλής – Ηρόδοτος
Βόλος – Καραϊσκάκης
Πλατανιάς – Αήττητος Σπάτων

2η αγωνιστική 17η
Παναχαϊκή – Σπάρτη
ΑΟΧ Κισσαμικός – Εργοτέλης
Αιγινιακός – Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Πόντου – Τρίκαλα
Κέρκυρα – Ηρακλής
Δόξα Δράμας – Βόλος
Ηρόδοτος – Αήττητος Σπάτων
Καραϊσκάκης – Πλατανιάς

3η αγωνιστική 18η
Σπάρτη – Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή
Τρίκαλα – ΑΟΧ Κισσαμικός
Ηρακλής – Αιγινιακός
Βόλος – Απόλλων Πόντου
Αήττητος Σπάτων – Κέρκυρα
Πλατανιάς – Απόλλων Πόντου
Ηρόδοτος – Καραϊσκάκης

4η αγωνιστική 19η
Απόλλων Λάρισας – Σπάρτη
Εργοτέλης – Τρίκαλα
Παναχαϊκή – Ηρακλής
ΑΟΧ Κισσαμικός – Βόλος
Αιγινιακός – Αήττητος Σπάτων
Απόλλων Πόντου – Πλατανιάς
Κέρκυρα – Καραϊσκάκης
Δόξα Δράμας – Ηρόδοτος

5η αγωνιστική 20ή
Σπάρτη – Τρίκαλα
Ηρακλής – Απόλλων Λάρισας
Βόλος – Εργοτέλης
Αήττητος Σπάτων – Παναχαϊκή
Πλατανιάς – ΑΟΧ Κισσαμικός
Καραϊσκάκης – Αιγινιακός
Ηρόδοτος – Απόλλων Πόντου
Κέρκυρα – Δόξα Δράμας

6η αγωνιστική 21η
Ηρακλής – Σπάρτη
Τρίκαλα – Βόλος
Απόλλων Λάρισας – Αήττητος Σπάτων
Εργοτέλης – Πλατανιάς
Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης
ΑΟΧ Κισσαμικός – Ηρόδοτος
Αιγινιακός – Δόξα Δράμας
Απόλλων Πόντου – Κέρκυρα

7η αγωνιστική 22η
Σπάρτη – Βόλος
Αήττητος Σπάτων – Ηρακλής
Πλατανιάς – Τρίκαλα
Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας
Ηρόδοτος – Εργοτέλης
Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή
Κέρκυρα – ΑΟΧ Κισσαμικός
Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου

8η αγωνιστική 23η
Αήττητος Σπάτων – Σπάρτη
Βόλος – Πλατανιάς
Ηρακλής – Καραϊσκάκης
Τρίκαλα – Ηρόδοτος
Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας
Εργοτέλης – Κέρκυρα
Παναχαϊκή – Απόλλων Πόντου
ΑΟΧ Κισσαμικός – Αιγινιακός

9η αγωνιστική 24η
Σπάρτη – Πλατανιάς
Καραϊσκάκης – Αήττητος Σπάτων
Ηρόδοτος – Βόλος
Δόξα Δράμας – Ηρακλής
Κέρκυρα – Τρίκαλα
Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας
Αιγινιακός – Εργοτέλης
ΑΟΧ Κισσαμικός – Παναχαϊκή

10η αγωνιστική 25η
Καραϊσκάκης – Σπάρτη
Πλατανιάς – Ηρόδοτος
Αήττητος Σπάτων – Δόξα Δράμας
Βόλος – Κέρκυρα
Ηρακλής – Απόλλων Πόντου
Τρίκαλα – Αιγινιακός
Απόλλων Λάρισας – ΑΟΧ Κισσαμικός
Εργοτέλης – Παναχαϊκή

11η αγωνιστική 26η
Σπάρτη – Ηρόδοτος
Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης
Κέρκυρα – Πλατανιάς
Απόλλων Πόντου – Αήττητος Σπάτων
Αιγινιακός – Βόλος
ΑΟΧ Κισσαμικός – Ηρακλής
Παναχαϊκή – Τρίκαλα
Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας

12η αγωνιστική 27η
Δόξα Δράμας – Σπάρτη
Ηρόδοτος – Κέρκυρα
Καραϊσκάκης – Απόλλων Πόντου
Πλατανιάς – Αιγινιακός
Αήττητος Σπάτων – ΑΟΧ Κισσαμικός
Βόλος – Παναχαϊκή
Ηρακλής – Εργοτέλης
Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας

13η αγωνιστική 28η
Σπάρτη – Κέρκυρα
Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας
Αιγινιακός – Ηρόδοτος
ΑΟΧ Κισσαμικός – Καραϊσκάκης
Παναχαϊκή – Πλατανιάς
Εργοτέλης – Αήττητος Σπάτων
Απόλλων Λάρισας – Βόλος
Τρίκαλα – Ηρακλής

14η αγωνιστική 29η
Απόλλων Πόντου – Σπάρτη
Κέρκυρα – Αιγινιακός
Δόξα Δράμας – ΑΟΧ Κισσαμικός
Ηρόδοτος – Παναχαϊκή
Καραϊσκάκης – Εργοτέλης
Πλατανιάς – Απόλλων Λάρισας
Αήττητος Σπάτων – Τρίκαλα
Βόλος – Ηρακλής

15η αγωνιστική 30η
Σπάρτη – Αιγινιακός
ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Πόντου
Παναχαϊκή – Κέρκυρα
Εργοτέλης – Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας – Ηρόδοτος
Τρίκαλα – Καραϊσκάκης
Ηρακλής – Πλατανιάς
Βόλος – Αήττητος Σπάτων

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ