Super League K15: «Λευκή» ισοπαλία για Απόλλωνα Σμύρνης και Ολυμπιακό

Στο 0-0 έμεινε ο Ολυμπιακός με τον Απόλλωνα Σμύρνης για την έκτη αγωνιστική της Super League K15.

Iσόπαλη χωρίς τέρματα αναδείχθηκε η Κ15 του Ολυμπιακού απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης εκτός έδρας για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League Κ15.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και έχασαν αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, με σημαντικότερη εκείνη του Κάπελα στο 25′, όταν βρέθηκε πρόσωπο με την εστία χωρίς να καταφέρει να σκοράρει.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Τάσου Πάντου ήταν και πάλι ανώτερη από τον αντίπαλο της. Στο 55′ ο Ολυμπιακός είχε δοκάρι με τον Μιχαηλίδη, ενώ ο ίδιος παίκτης δέκα λεπτά αργότερα είχε ακόμα μία μεγάλη ευκαιρία, όταν βρέθηκε μόνος του με τον τερματοφύλακα, αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πάντος): Χριστοδουλόπουλος, Μπάνος(Μουγγός), Καπάτος, Νουχάι, Ποτουρίδης, Λάνα, Κάπελας (Κότσαλος), Τρικαλιώτης (Αυγουστίδης), Σιώζος, Καμάς (Ξανθόπουλος), Μιχαηλίδης.