Ολυμπιακός Βόλου - Διγενής Νεοχωρίου 3-1: Εύκολη επικράτηση για τους «ερυθρόλευκους»

Σε φιλικό αγώνα ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε τον Διγενή Νεοχωρίου με 3-1

Καλή απόδοση είχε ο Ολυμπιακός Βόλου στο φιλικό με τον Διγενή Νεοχωρίου και πήρε τη νίκη με 3-1, σε αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο Άλλης Μεριάς. Στο 29' ο Στέργιος Ψιάνος είχε δοκάρι. Στο 38' οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ με τον Σκοπελίτη. Στο 51' ο Παναγιώτου ισοφάρισε σε 1-1 και τρία λεπτά αργότερα, ο Κόλα σημείωσε το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 72' ο Κατσαγεωργίου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Καβουσάκης, Λάμπος, Διαμαντόπουλος, Παπαϊωάννου, Καμπέρης, Σκοπελίτης, Ψιάνος, Κόλα, Γαλανόπουλος, Θεοδωρόπουλος, Ντινιωτάκης.
Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Αναστασίου, Σιουμουρέκης, Καρατσόλης, Κατσαγεωργίου, Κόφφας, Σταμπουλής, Ακριβόπουλος, Σκούρας.

ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ: Κουτσόπουλος, Μετούσι, Μαλάκος, Μυλερός, Σταμέκος, Μαχαίρας, Μπασιάκας, Αυγέρης, Γεωργίου, Χατζηχαραλάμπους, Παναγιώτου. Έπαιξαν και οι: Βαρναβίδης, Νίτας, Κοτταρέλος, Γόρδιος, Χονδρογεωργόπουλος