Super League Κ15: Ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-1 τον ΠΑΟΚ και τον έπιασε στην κορυφή

Η Κ15 του Ολυμπιακού επιβλήθηκε του ΠΑΟΚ με 3-1 για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Ολυμπιακός έπιασε με αυτόν τον τρόπο τους Θεσσαλονικείς στην πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας 15 βαθμούς, με τον ΠΑΟΚ να έχει ματς λιγότερο.

Η ομάδα του Τάσου Πάντου προηγήθηκε με καταπληκτικό ανάποδο ψαλίδι του Κωστούλα που άνοιξε το σκορ στο 23’, ενώ μετά από επτά λεπτά ο σκόρερ έδωσε την ασίστ στον Δαρβίρα για το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ o Ολυμπιακός έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 55’ μετά από αποβολή του Γκόγκου με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 72’ ο Δαρβίρας μετά από κλέψιμο της μπάλας.

Ολυμπιακός: Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Καρακώστας , Οσάφι (70’ Κτενάς), Τζώρτζης (80’ Θεοδωρίδης), Κωστούλας (66’ Γιωτόπουλος), Δαρβίρας (73’ Φίλης), Ζουριδάκης.

ΠΑΟΚ: Μπελερής, Πάνος, Κοσίδης, Βυρσωκινός, Τσιότας, Ελευθεριάδης (74′ Ρωμανίδης), Παπανικόπουλος (65′ Θεοφίλου), Τσιφούτης (45′ Σελλάς), Τσίτσιλας, Ντούνγκα (74′ Βασίλι), Καρακώστας (40′ Μύθου).