Super League K17: Ο Ολυμπιακός νίκησε εκτός έδρας τον Ιωνικό με 2-0

Η Κ17 του Ολυμπιακού πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Ιωνικού με 2-0 για την ένατη αγωνιστική.

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός Κ17 πέρασε με 2-0 από την έδρα του Ιωνικού για την 9η αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ Εφήβων.

Οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρογενίδη επέστρεψαν έτσι στις νίκες στον Α’ όμιλο, ανέβηκαν στους 17 βαθμούς και βρίσκονται στο -2 από την κορυφή, με ματς περισσότερο.

Τα πάντα κρίθηκαν στο τελευταίο μέρος του αγώνα, με τον Μοίρα να ανοίγει το σκορ στο 83’ έπειτα από ασίστ του Δρόσου, ενώ δύο λεπτά μετά και πάλι ο Δρόσος «σέρβιρε» το 0-2 στον Παπακανέλλο, σφραγίζοντας έτσι το τρίποντο.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Έξαρχος, Αρσενίδης (79’ Κουτσόπουλος), Σαββάκης, Κωστούλας, Πρεκατές, Αλαφάκης (79’ Σταράκης), Φανάρας (54’ Μοίρας), Μεμέτογλου (68’ Παναγιωτακόπουλος), Γατόπουλος (79’ Δρόσος), Μουζακίτης, Παπακανέλλος.