Super League K19: Ήττα του Ολυμπιακού από τον Ιωνικό με 2-1

Η Κ19 του Ολυμπιακού γνώρισε την ήττα στο τέλος από τον Ιωνικό με 2-1 για την ένατη αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων.

Ο Ολυμπιακός είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να μπορέσει όμως να αξιοποιήσει την ανωτερότητά του, με τον Ιωνικό να εκμεταλλεύεται σε δύο περιπτώσεις αμυντικές ολιγωρίες, παίρνοντας έτσι το τρίποντο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν λίγο μετά τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, με σουτ του Ντόσκορη. Οι «ερυθρόλευκοι» στο 75ο λεπτό ισοφάρισαν προσωρινά με πέναλτι του Κασέμι, αφού στις καθυστερήσεις ο Βλαχίδης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ολυμπιακός: Παπαδούδης, Φρέρης, Νικόλης (85’ Συρμής), Ρέτσος, Χρήστου, Κασέμι, Παπακανέλλος (60’ Ιμπαγάσα), Κουτσογούλας (85’ Παπαδάκος), Σπυριδάκης (60’ Πατήρας), Καράκουτης, Σταμούλης (65’ Χαϊκάλης).

Ιωνικός: Ρόκου, Ψύχας (60’ Αντωνέας), Λιοφάφος, Βέσι, Γιαλεδάκης, Πιέτρης, Καλύβας (72’ Βλαχίδης), Κότζα, Παπαναστασίου (60’ Γραμμένος), Ντόσκορης (87’ Μπονέτι), Παντελαίως (72’ Αλεξανδράκης).