Κύπελλο ΕΠΣΑ: Η Κηφισιά απέκλεισε τον Πανιώνιο

Η Κηφισιά νίκησε τον Πανιώνιο με 4-2 για το Κύπελλο ΕΠΣΑ.

Σπουδαία πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου ΕΠΣΑ για την Κηφισιά απέναντι στον Πανιώνιο. Η Κηφισιά βρέθηκε να χάνει με 2-1 αλλά επικράτησε με 4-2.

Οι Νεοσμυρνιώτες προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό με γκολ του Δρίτσα ενώ στο 24′ έγινε το 0-2 με τον Ζαμάνη μετά από σέντρα του Κουτσάκη. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 29′ με σουτ του Ζέλο.

Στο 62′ ο Διονέλλης με σουτ έκανε το 2-2 και τρία λεπτά αργότερα (65′) ο Παυλάκης με σέντρα σουτ έκανε το 3-2. Στο 70′ διαμορφώθηκε το τελικό 4-2 από τον Ρέντζη με προβολή μετά από σέντρα του Κοντογιάννη.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Νίκος Κούστας): Αντωνόπουλος, Σιμάκου, Διονέλλης, Κουτσογκίλας Ερ., Παπαγγελής (25′ Τζέλη), Τόσκα (46 Παυλάκης), Ρέντζης, Γκότοβος (77′ Μαμιδάκης), Τεττέι, Ζέλο (46′ Κοντογιάννης), Θέος (46′ Παπασάββας)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αυγερινός, Τριάντης, Κούτρας (72 Πίσπας) Καραβίδης, Τσαπατσάρης, Κουτσάκης, Ζαμάνης, Παπαδόπουλος (63′ Τσιούρης), Λιούμης (72 Ψυχάς), Νίνο (46 Προι), Δρίτσας (63 Αργυρίου)