Κύπελλο Αγγλίας: Στο... παρά δύο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα ημιτελικά (vids)

Χάρη σε γκολ του Χάρι Μαγκουάιρ στο 118΄,  η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ  επικράτησε της Νόριτς με 2-1 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

Σκούρα τα βρήκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που χρειάστηκε τη παράταση απέναντι στη Νόριτς και το γκολ του Χάρι Μαγκουάιρ στο 118΄, για να επικρατήσει εν τέλει με 2-1 και να προκριθεί στα ημιτελικά του κυπέλλου Αγγλίας.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» είχαν δύσκολο απόγευμα απέναντι στην ουραγό της Premier League, παρότι προηγήθηκαν στο 51΄ με τον Ιγκάλο. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Κάντγουελ στο 75΄ και στη συνέχεια... αμύνθηκαν μέχρις εσχάτων, ιδιαίτερα μετά την αποβολή του Κλόζε στο 89΄.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση και δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του έξτρα ημιώρου, ο Μαγκουάιρ με κοντινή προβολή σε γύρισμα του Μαρσιάλ πέτυχε το «χρυσό» γκολ για τη Γιουνάιτεντ και την έστειλε στην τετράδα.