Σέφιλντ Γουένσντεϊ - Νότιγχαμ 1-1: Ψυχρολουσία στις καθυστερήσεις για τη Φόρεστ (vid)

Η Σέφιλντ Γουένσντεϊ ισοφάρισε 1-1 στο 90'+3' τη Νότιγχαμ Φόρεστ, που είχε προηγηθεί με γκολ του Λόλεϊ στο 69', στην επανέναρξη της Championship.

Η Νότιγχαμ έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει ένα πολύτιμο τρίποντο εκτός έδρας στην προσπάθεια που κάνει για να εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στα πλέι οφ της Championship.

H ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη κρατούσε μέχρι τα τελευταία λεπτά τη νίκη που φαινόταν βέβαιη μετά το γκολ που σημείωσε ο Λόλεϊ στο 69'.

Όμως στο 93' και ύστερα από εκτέλεση κόρνερ ο Γουίκαμ με κεφαλιά ισοφάρισε και στα υπόλοιπα δύο λεπτά των καθυστερήσεων το αποτέλεσμα δεν άλλαξε.

Τώρα με 61 βαθμούς η Νότιγχαμ βρίσκεται στην 5η θέση έχοντας αέρα τεσσάρων βαθμών από την 7η Μπλάκμπερν (στα πλέι οφ παίζουν οι ομάδες 3-6).