Σανκτ Πάουλι- Άουε: Πάλι έχασε πέναλτι ο Διαμαντάκος (vid)

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος απώλεσε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του στον νικηφόρο (2-1) αγώνα της Σανκτ Πάουλι με την Έρζεμπιργκε Αουε, καθώς έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Η Σανκτ Πάουλι νίκησε 2-1 την Έρζεμπιργκε Άουε για την 31η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας της Γερμανίας και απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο από την ζώνη του υποβιβασμού στην κατηγορία.

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος άνοιξε το δρόμο για τη νίκη της ομάδας του με το γκολ που πέτυχε στο 22’, ωστόσο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έχασε μεγάλη ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματά του στο ματς.

Η ομάδα του κέρδισε πέναλτι λίγο πριν το φινάλε του 45λέπτου, αλλά ο 27χρονος επιθετικός απέτυχε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα από την άσπρη βούλα.

Αυτή ήταν η δεύτερη φορά την εφετινή αγωνιστική περίοδο που ο Έλληνας φορ δεν κατάφερε να σκοράρει με πέναλτι. Η προηγούμενη ήταν στα τέλη του περασμένου Μάρτη στην ήττα της ομάδας του με 4-0 από την Ντάρμσταντ.