Bundesliga: Η Λειψία αιφνιδίασε την Χόφενχαϊμ και την τελείωσε σε 3 λεπτά (highlights, βαθμολογία)

Με τον Ντάνι Όλμο να είναι το πρόσωπο του αγώνα, η Λειψία έφυγε με το «διπλό» (0-2) από την έδρα της Χόφενχαϊμ.

Η καλή μέρα από… το πρωί φάνηκε για τη Λειψία στην έδρα της Χόφενχαϊμ με τον Ντάνι Όλμο να είναι το πρόσωπο του αγώνα. Η 31η αγωνιστική της Bundesliga ξεκίνησε με το ματς της Χόφενχαϊμ με τη Λειψία, με τους φιλοξενούμενους να αιφνιδιάζουν τους γηπεδούχους και με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά να ανοίγουν τον δρόμο για το «διπλό».

Στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης και ύστερα από λάθος μεταβίβαση της Χόφενχαϊμ, η Λειψία σε υποδειγματικό τρανζίσιον σκόραρε από το ύψος του πέναλτι με πλασέ του Όλμο, ενώ τρία λεπτά αργότερα, πάλι ύστερα από συνθήκες αντεπίθεσης, ο Όλμο διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδας του.