Το ρεκόρ του Tραορέ στο 0-0 με την Μπράιτον

Ο Αντάμα Τραορέ έκανε τις περισσότερες ντρίμπλες από κάθε άλλο παίκτη στον αγώνα Γουλβς - Μπράιτον παρά το γεγονός ότι έπαιξε μόλις 26 λεπτά!

Ο Αντάμα Τραορέ δεν ξεκίνησε στην 11αδα στο ματς της Γουλβς με την Μπράιτον (0-0) για την 29η αγωνιστική της Premier League.

Γουλβς - Μπράιτον 0-0: «Οι γλάροι» έδειξαν τον τρόπο στον Ολυμπιακό (highlights)

Ο Ισπανός αντικατέστησε τον Ρούμπεν Νέβες στο 64ο λεπτό, και παρά το γεγονός ότι έπαιξε μόλις 26 λεπτά, έγινε ο ποδοσφαιριστής με τις περισσότερες ντρίμπλες στην αναμέτρηση!

Συγκεκριμένα ο Τραορέ έκανε 5 ντρίμπλες στην προσπάθειά του να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα της Μπράιτον.

Ο Τραορέ είναι ο πιο ντριμπλαδόρος ποδοσφαιριστής της Premier League αυτή τη σεζόν, έχοντας κατά μέσο όρο 5,2 πετυχημένες ντρίμπλες ανά αγώνα.

Ο Ισπανός (με καταγωγή από το Μάλι) εξτρέμ έχει σημειώσει έξι γκολ και έχει δώσει 10 ασίστ σε 40 εμφανίσεις σε όλους τους αγώνες αυτή τη σεζόν.

Ο Τραορέ, που αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα με τον ώμο, είναι υποψήφιος για την αρχική ενδεκάδα στον αγώνα με τον Ολυμπιακό την Πέμπτη (12/3) για τους «16» του Europa League.