Bundesliga: Γλίτωσε στις καθυστερήσεις η Μπάγερν (βαθμολογία, highlights)

Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις η Μπάγερν γλίτωσε τη... γκέλα στο παιχνίδι με τη Φράιμπουργκ. Συναρπαστικό ματς έγινε ανάμεσα σε Άιντραχτ και Κολωνία. Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τα highlights της Bundesliga.

Μία ανάσα από την απώλεια δύο βαθμών βρέθηκε η Μπάγερν Μονάχου, η οποία κατάφερε και πήρε την εκτός έδρας νίκη κόντρα στη Φράιμπουργκ σημειώνοντας δύο γκολ στις καθυστερήσεις και παραμένει τέσσερις βαθμούς πίσω από τη Λειψία.

Κατά τα άλλα η Κολωνία έκανε τεράστιο διπλό κόντρα στην Άιντραχτ. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν να χάνουν με 2-0, αλλά γύρισαν το παιχνίδι και πήραν τη νίκη με 4-2.

Ο Κουάισον έκανε χατ-τρικ σε 38 λεπτά και σκόρπισε την άμυνα της Βέρντερ που συμπλήρωσε 11 ματς έχοντας μόνο μια νίκη.

Το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής:

Τρίτη, 17/12

Βέρντερ Βρέμης-Μάιντς 0-5:10’, 19’, 38’ Κουάισον, 15’ αυτ. Βελίκοβιτς, 82’ Ματετά

Ντόρτμουντ – Λειψία 3-3:

23’ Βέιγκλ, 34’ Μπραντ, 55’ Σάντσο – 47’ και 53’ Βέρνερ, 77’ Σικ.

Άουγκσμπουργκ – Φορτούνα Ντίσελντορφ 3-0:

32’ και 72’ Μαξ, 61’ Γεντβάι.

Ουνιόν Βερολίνου – Χόφενχαϊμ 0-2:

56’ Μπεμπού, 90’ Μπαουμγκάρτνερ.