Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άρσεναλ 1-1: Ο Λένο έσωσε τους «κανονιέρηδες» (vid)

Ο γκολκίπερ Λένο έκανε σωτήρια απόκρουση στις καθυστερήσεις και η Άρσεναλ πήρε 1-1 από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Όλντ Τράφορντ»

Ύστερα από ένα κακό ματς με λίγες φάσεις Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Άρσεναλ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο τελευταίο ματς της 7ης αγωνιστικής στην Premier League..

Οι «κανονιέρηδες» απείλησαν πρώτοι στο 44’ αλλά Ντε Χέα πραγματοποίησε διπλή επέμβαση σε διαδοχικά σουτ των Σακά και Γκουεντουζί.

Στο επόμενο λεπτό ο ΜακΤόμινεϊ με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή (η μπάλα βρήκε λίγο και στον Παπασταθόπουλο), άνοιξε το σκορ για τη Γιουνάιτεντ.

Η Άρσεναλ ισοφάρισε στο 58ο λεπτό όταν από λάθος του Τουανζέπε ο Ομπαμεγιάνγκ πλάσαρε για το 1-1. Ο βοηθός τον υπέδειξε οφσάιντ, αλλά ο VAR αποκατέστησε την αλήθεια...

Στο 90+2’ ο Λένο απέκρουσε εντυπωσιακά τη μπάλα μετά από εκτέλεση φάουλ του Ράσφορντ.

ΜΑΝ. ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Τουανζέμπε, Λίντελεφ, Μαγκουάιρ, Γιανγκ, ΜακΤόμινεϊ, Πογκμπά, Λίνγκαρντ (75’ Γκρίνγουντ), Περέιρα (75’ Φρεντ), Τζέιμς, Ράσφορντ

ΑΡΣΕΝΑΛ: Λένο, Τσέιμπερς, Παπασταθόπουλος, Κολάσινατς, Νταβίντ Λουίζ, Τζάκα, Γκουεντουζί, Τορέιρα (55’ Θεμπάγιοσ_, Πεπέ (74’ Νέλσον), Σακά (81’ Γουίλοκ), Ομπαμεγιάνγκ