Τσέλσι - Λίβερπουλ 1-2: Πέρασε και από το Λονδίνο (vid)

Η Λίβερπουλ νίκησε την Τσέλσι με 2-1 και έκανε το 6Χ6 στην Premier League

Ύστερα από τρία χρόνια η Λίβερπουλ άλωσε ξανά το Στάμφορντ Μπριτζ κερδίζοντας την Τσέλσι με 2-1 και έκανε το 6Χ6 στην Premier League.

Οι κόκκινοι άνοιξαν το σκορ στο 14ο με ασύλληπτο σουτ του Άρνολντ. Στο 27’ οι «μπλε» σκόραραν με τον Αθπιλικουέτα αλλά το γκολ ακυρώθηκε με υπόδειξη του VAR ως οφσάιντ.

Στο 30’ ο Φιρμίνο με κεφαλιά έκανε το 0-2. Στο δεύτερο ημίχρονο η Τσέλσι πίεσε και κατάφερε να μειώσει στο 71ο λεπτό με εξαιρετική προσπάθεια του Καντέ . Στο 88΄ο Μπατσουαγί άγγιξε την ισοφάριση αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

ΤΣΕΛΣΙ: Κέπα, Έμερσον (17’ Αλόνσο), Κρίστενσεν (42’ Ζουμά), Τόμορι, Αθπιλικουέτα, Ζορζίνιο, Καντέ, Κόβασιτς, Γουίλιαν, Μάουντ, Άμπραχαμ (76’ Μπατσουαγί)

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Άντριαν, Ρόμπερτσον, Άρνολντ, Ματίπ, Φαν Ντάικ, Χέντερσον (83’ Λαλάνα), Φαμπίνιο, Βαϊνάλντουμ, Φιρμίνο, Σαλάχ (90+2’ Γκόμες), Μανέ (71’ Μίλνερ)